Tuloksista palkitut koirat

SPL-Oulu r.y. palkitsee vuosittain ansioituneet alaosastolaisten koirat.

Suojelukoiran erikoispalkinto:
- SchH3 tai IPO3 -koetuloksen SPL-kokeessa suorittaneelle (vuodesta 2009 alkaen)
Hopea:
* SPL-Oulu r.y.:n jäsenille, joiden koira on jalostustarkastettu
tai
* SchH- tai IPO -koetuloksen SPL-kokeessa suorittaneelle (vuodesta 2009 alkaen)
Pronssi:
- paremman saksanpaimenkoiran puolesta – mitali myönnetään anomuksesta koiralle, joka on
* lonkkakuvattu (tuloksella ei merkitystä)
* osallistunut saksanpaimenkoirien erikoisnäyttelyyn (tuloksella ei merkitystä)
* saavuttanut SPL tai PK-kokeissa koulutustunnuksen (Ei BH)

2014
Suojelukoiran erikoispalkinto:

Vonderaus Arex, Tuija Hautala
Kulta:
Troyen´s Yrmy, Tuija Hautala
Hopea:
Gerda vom Röhnsaler Bach, Tuija Hautala
Schleusentor Jiggs, Tuija Hautala
Moorschloss Erno, Tuija Hautala
Pronssi:
Gerda vom Röhnsaler Bach, Tuija Hautala
Schleusentor Jiggs, Tuija Hautala
Moorschloss Erno, Tuija Hautala
Gittas Fee, Marika Rousu

2013
Suojelukoiran erikoispalkinto:

Bacteroides Blade, Satu Reino
Kulta:
Bacteroides Matrix, Satu Reino
Hopea:
Evergreys Karma, Minna Mustalahti
Priamon Marski, Kari Salkosalo
Vonderaus Arex, Tuija Hautala
Harmaakallion Ciri, Matti Kallio
Grauenfeld Otis, Eveliina Mäkelä
Grauenfeld Jooga, Sanna Lukkari
Überdorfs Gotler, Eveliina Mäkelä
Pronssi:
Evergreys Karma, Minna Mustalahti
Überdorfs Gotler, Eveliina Mäkelä

2012
Suojelukoiran erikoispalkinto:
Nadir von der Mauserbreede, Tuija Hautala
Hopea:
Nadir von der Mauserbreede, Tuija Hautala
Bacteroides Blade, Satu Reino 
Pronssi: Nadir von der Mauserbreede, Tuija Hautala
Bacteroides Blade, Satu Reino

2011
Suojelukoiran erikoispalkinto:
Reikon Sehr Zierlich, Tiina Kuivala
Hopea:
Great Shepherd´s Opponent, Kati Matinlauri
Evergrey´s Yöntähti, Tiina Rytkönen 
Pronssi:
Evergrey´s Yöntähti, Tiina Rytkönen
Britax Diiva, Sirpa Heliö
Ares, Mirja Saarinen

2010
Suojelukoiran erikoispalkinto:

Bacteroides Sako, Kari Salkosalo
Troyen's Yrmy, Tuija Hautala

Hopea: 
Reikon Sehr Zierlich, Tiina Kuivala
Triwindas Ö-Zapp, Marko Särkiniva
Aava, Marita Tikkanen
Hausdiener Änna, Marjatta Saarela
Bacteroides Yasty, Timo Mäkelä
Bacteroides Sako, Kari Salkosalo
Stoneman's Black Star, Minna Jutila
Wolfrock's Arex, Minna Jutila

Pronssi:

Reikon Sehr Zierlich, Tiina Kuivala
Triwindas Ö-Zapp, Marko Särkiniva
Aava, Marita Tikkanen

Lisäksi palkittiin päänäyttelyn luokkavoittaja:
Britax Fina, Sirpa Heliö

2009
Suojelukoiran erikoispalkinto:
Bacteroides Matrix, Satu Reino

Hopea: 
Grauenfeld Inox, Kari Salkosalo
Great Shepherd’s Madness, Mikko Pehkonen
Troyen’s Yrmy, Tuija Hautala

Pronssi: 
Great Shepherd’s Madness, Mikko Pehkonen
Niinikoiran Ansku, Heidi Koponen
Troyen’s Yrmy, Tuija Hautala

2008
Kulta:
Vaiston Angelot, Marko Kurkinen

Hopea: 
Apassi, Tuomo Palo
Sonnestadts Jo-anna, Merja Mäkelä

Pronssi: 
Britax Cara, Pirkko Vesa
Dakota's Hobby, Kaisu Kotaniemi
Greta von der Fasanerie, Tuija Hautala
Tauchentes Gilda`s Inca, Eila Kärkkäinen